foto migawka 

 


bezpłatny Internetowy Informator (92- wrzesień 2018r.)
FOTOKLUBU Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców - Region Radomski

Członek rzeczywisty i honorowy FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej

w Warszawie – Region Radomski
e- mail:
edwaga4@gmail.com,


wystawiennictwo wrzesień 2018r
 

Cały wrzesień 2018 roku

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA

Antonina Konopelska

  „Nieśmiertelność z wosku”

Stworzenie wiernej woskowej kopii człowieka zabiera około pół roku pracy kilku specjalistów i wymaga blisko 250 przymiarek. Woskowe egzemplarze są o 2 procent większe od oryginałów, jako że wosk nieco kurczy się z czasem. Antonina Konopelska odwróciła ten proces do góry nogami.

Stworzyła wirtualny gabinet figur woskowych. Wykreowała fotograficzne portrety udające zdjęcia woskowych hiperrealistycznych rzeźb. Zamiast woskowych postaci jako modele posłużyli jej żywi ludzie. Swoich kolegów ze studiów na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP upodobniła do woskowych kukieł.

Martwe oko, nienaturalnie wygładzona skóra, zastygnięte mięśnie twarzy, usztywnione gesty wszystko to tworzy iluzję obcowania z woskowy mini manekinami. Widz poddaje się tej grze. Nawet nie kojarząc podobizn z żadną ze znanych mu person, wierzy, że ci woskowi ludzie – a raczej ich prototypy – są czy byli ważni, zapisali się czymś
w historii, wyróżnili przymiotami. A co, jeśli są przeciętniakami?

Nieważne. Istotne, że popkultura uznała ich za godnych upamiętnienia – jako najbardziej typowych przeciętniaków generacji. Każdy NIKT, uwieczniony w wosku, staje się KIMŚ. Z woli innych przeciętniaków.

Ekspozycja w ramach projektu Kadry pod napięciem.

 Antonina Konopelska urodziła się w 1990 roku. Zasadą jej artystycznych eksperymentów jest kontakt z drugim człowiekiem. Posługuje się fotografią i video. Testuje rolę dźwięku i muzyki. Absolwentka Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej – Kowalni – Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP /2016/. Doktorantka ASP w Katowicach.

Kuratorka wystawy: Monika Małkowska.

Cały wrzesień 2018 roku

"Piąte Królestwo, czyli Fungarium"

 Fotografie Roberta Kozaka; Leszek Kołakowski (1927–2009) WRZ7

Wystawa fotograficzna zdjęć Roberta Kozaka, przedstawiająca ulotny (choć wszechobecny), niecodzienny
i tajemniczy świat grzybów. Wstęp na wystawę jest bezpłatny

4 września o godz. 18.00

                                            

Miejska Biblioteka Publiczna  
Radomskie Towarzystwo Fotograficzne
w Radomiu

"Powakacyjnie"

Zachód słońca – kicz czy radość fotografowania?
odbędzie się w Małej Galerii RTF (Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12) otwarcie zbiorowej wystawy fotografii członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Zachód słońca to najczęściej wykorzystywany temat w fotografii, szczególnie w okresie wakacji. Powiększone i przebarwione, chowające się za horyzont słońce fascynuje i stwarza potrzebę zapamiętania widoku poprzez zapisanie obrazu.  Jest jednak wiele osób, które traktują ten temat jako infantylny, pozbawiony dobrego smaku. Czy tak rzeczywiście jest? Czy fotografowanie urokliwego zachodu słońca nie może być twórcze? Zapraszamy do rozmowy na ten temat podczas otwarcia kolejnej wystawy w Małej Galerii Fotografii RTF.

7 września (piątek) godz. 18:00

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 6  w Radomiu
Małgorzata Krajewska
"Mój intymny mały świat"
Zapraszamy  do Filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13) na otwarcie wystawy fotografii : Mój intymny mały świat.
Na ekspozycji zebrano różne prace: od miejskich plenerów ukochanej przez autorkę Pragi, ujęte w nieco kafkowskim klimacie, po przyrodę widzianą niekoniecznie w sposób naturalistyczny. Jednak każda z tych fotografii jest małym szkiełkiem w kalejdoskopie, który tworzy intymny świat. To, że owe fotografie mówią o autorce, jest rzeczą banalną. A bywa i tak (jak często ma to miejsce w życiu), że robiąc coś z określoną intencją, stwarzamy okazję dla pojawienia się w sposób zupełnie przypadkowy czegoś interesującego. Takim interesującym przypadkiem jest zdjęcie ukazujące wiele twarzy jednego miasta powstałe w wyniku przypadkowego nałożenia na siebie trzech odrębnych ekspozycji.
 Na drugim krańcu znajdują się zdjęcie wypracowane przy pomocy określonych, świadomie zastosowanych technik, dzięki którym autorka starała się pokazać tajemniczy, surrealistyczny duch czeskiej Pragi. Małgorzata Krajewska zdjęcia wykonuje od młodości, sztuki fotografii uczyła się na spotkaniach w Warszawskim Towarzystwie Fotograficznym.

Wystawa będzie czynna do końca września.

    Copyright © by Autorzy zdjęć i tekstów 2018 - 2025r
Opracowanie:
 
Copyright © by Edward Kruk AFRP, hon. zdfp.  
edwaga4@gmail.com  2018 - 2025r.